Succesvolle afronding vierde editie cursus Politiek Actief

Afgelopen maandagavond vond de slotbijeenkomst plaats van de vierde editie van de cursus Politiek Actief, georganiseerd door de griffie van de gemeente Urk. Ook deze editie kon rekenen op een goede belangstelling.

Diverse groep deelnemers verdiept zich in gemeentepolitiek

De deelnemers vormden een diverse groep van nieuwe commissieleden en politiek geïnteresseerde inwoners die zich wilden verdiepen in het lokale bestuur en de gemeentepolitiek. Tijdens de afsluitende bijeenkomst ontvingen zij een bewijs van deelname. Een van de cursisten zegt over de cursus: ‘Het waren leerzame avonden die me vooral meer inzicht hebben gegeven in welke instrumenten de gemeenteraad kan gebruiken en waar zij invloed op heeft.’

Reeks cursussen rondom gemeenteraadsverkiezingen

Met deze vierde editie komt een einde aan de reeks cursussen die rondom de gemeenteraadsverkiezingen zijn georganiseerd. De griffie kijkt met tevredenheid terug op vier edities waarin veel inwoners kennismaakten met de lokale democratie en de mogelijkheden om hier actief aan bij te dragen. Een mooi resultaat is dat inmiddels meerdere oud-deelnemers actief zijn geworden als raadslid en/of commissielid.

Nieuwe editie in het najaar

De griffie is voornemens om in het najaar opnieuw een cursus Politiek Actief te organiseren. Geïnteresseerden kunnen hun belangstelling kenbaar maken via griffie@urk.nl.